• Ви знаходитесь тут:

  • Новини
  • Новини
  • 15 лютого - День вшанування учасників бойових дій на території інших держав, Виведення радянських військ з Афганістану

15 лютого - День вшанування учасників бойових дій на території інших держав, Виведення радянських військ з Афганістану

2017-02-15

Сьогодні, 15 лютого, в Україні День вшанування учасників бойових дій на території інших держав, а також 28-а річниця виведення радянських військ з Афганістану


Відзначення цієї дати встановлено в Україні «на підтримку ініціативи громадських організацій та з метою вшанування громадян України, які виконували військовий обов'язок на території інших держав» згідно з Указом Президента України від 11 лютого 2004 року № 180/2004.

Після здобуття Україною незалежності наші військові фахівці стали учасниками багатьох миротворчих місій. За даними Міністерства оборони України, з 1992 року в міжнародних миротворчих операціях взяли участь майже 40 тисяч військовослужбовців. За цей час понад 50 військовослужбовців Збройних Сил України загинули і понад 100 зазнали поранень; 200 померли вже після повернення з місій. Є і більш старше покоління українського бойового резерву, що налічує майже 330 тис. чоловік. Велику частину цього резерву складають ветерани війни в Афганістані.

Але найбільш масштабною та трагічною була війна в Республіці Афганістан, яка травала 10 років - з 25 грудня 1979 року по 15 лютого 1989-го. Кожен четвертий із майже 600 тисяч військовослужбовців, які брали участь у бойових діях в Афганістані, - наші співвітчизники, і кожний четвертий із тих, хто не повернувся з Афганістану, - українець. Зараз в Україні - понад 150 тисяч ветеранів афганської війни, з них близько 8-ми тисяч мають поранення, понад 6 тисяч є інвалідами.

Одним з таких захисників є Колодій Микола Іванович, який народився 20 листопада 1965 року в селі Журавка. Навчався у Гродівській школі.
А 10 листопада 1984 року був призваний до служби у місті Ашхабаді.

30 серпня 1986 року загинув від ворожиш куль в районі Тальах

15 лютого у Гродівській загальноосвітній школі заходи легендарної слави. Присвячені воно 28 річниці виведення військ з Афганістану, присвячено воїнам, які завершивши свій інтернаціональний обов'язок, повернулися героями або не повернулися зовсім. Свою мужність, свою доблесть передають синам і онукам, вчать любові та патріотизму молодих соколят.

Наші одинадцятикласники провели урок-пам'яті, присвячений Миколі Колодію. На ньому учні познайомились з біографією Миколии Івановича, звучали його власні вірші з фронту, зворушливий лист мамі. Поклали квіти до меморіальної дошки, що була відкрита у школі у травні 2012 року.

Не переривається нить пам'яті, мужності, героїзму нашого воїнства. На зміну батькам стають сини. Так було, так є, так буде!
Кiлькiсть переглядiв: 85

Коментарi